مقالات, مقالات عروسک

اسباب بازی مناسب برای سنین مختلف – قسمت دوم

اسباب بازی

فروش عروسک2 سالگی تا 3 سالگی

در این سن استقلال، کنترل زبان و مهارت های جدید کودک روز به روز افزایش می یابد. توانایی های آنها تکمیل شده، رشد مفهومی و جهت یابی با سرعت بیشتری در حال پیشرفت است. با این حال باید کاملا مواظب او باشید، زیرا هنوز معنی احتیاط را به خوبی درک نمی کند.

در این مرحله ارتباطات و زبان کودک به طور کامل تکمیل شده. کودک شما دوست دارد چیزهایی را روی هم بچیند و واژگون کند و به هم بچسباند و جدا کند. بنابراین بازی های مخصوص او می تواند معماهای پیچیده، فعالیت های جاگذاری مثل مکعب هایی که کنار و روی هم قرار می گیرد باشد.

دخترها در این سن عروسک و پسرها ماشین را بهترین وسیله بازی می دانند. اما درکنار آن سعی کنید برایشان بازی هایی مثل لگو و بازی های ساده روی صفحه بازی هم تهیه کنید.

پیشنهاد اسباب بازی

 1. سرویس وسایل خانه
 2. درست کردن پازل
 3. کیف و لوازم دکتر
 4. میز ابزار کار مثل نجاری
 5. اسباب بازی های هنری و کاردستی مثل نقاشی کشیدن

اسباب بازی

بالای 3 سال

در این سن با هم بازی کردن و فعالیت های مشترک با سایر کودکان اهمیت دارد. کودک شما نسبت به خیلی از چیزها کنجکاوی نشان می دهد، زیاد پرسش می کند و می خواهد مهارت های بدنی خود را بیازماید. گستره توجه او آنقدر طولانی شده است که بتواند برای مدتی خود را با فعالیت های مختلف سرگرم کند.

خیلی از بچه ها در همین سن استعداد خود را در ورزش، موسیقی، نقاشی یا کاردستی نشان می دهند. سعی نکنید کودک را به راه دیگر تشویق کنید بگذارید در هر زمینه ای علاقه و استعداد دارد پیشرفت کند. بازی هایی که به تقویت هوش و استعداد خاص او کمک می کند را فراموش نکنید.

پیشنهاد اسباب بازی

 1. خمیرهای بازی
 2. اسباب بازی های شبیه سازی شده مانند تلفن
 3. عروسک یا حیوانات پولیشی ( زودکادو به شما فروش عروسک های پولیشی در انواع مختلف را پیشنهاد می دهد)
 4. اسباب بازی های سوارشدنی مثل سه چرخه ( استفاده از کلاه ایمنی)
 5. دومینو
 6. ماشین های کوچک
 7. بازی های کارتی

5 تا 8 سال

بچه ها در این سن حتما به مدرسه یا پیش دبستانی می روندو زمان زیادی در حال آموزش دیدن هستند. بنابراین وقتی به خانه می آیند فقط دنبال بازی هستند.

آنها عاشق فیلم و کارتون و لباس و وسایل این شخصیت های کارتونی هستند. ممکن است ساعت ها با وسایل مربوط به این شخصیت ها بازی کنند. آنها به کلکسیون جمع کردن علاقه دارند و معمولا این جمع آوری در حوزه شخصیت های کارتونی و محبوب آن ها است.

( زودکادو فروش عروسک های شخصیت کارتونی را به شما پیشنهاد می دهد)

فروش عروسک

8 تا 12 سال

در این سن بچه ها مرحله کودکی را پشت سر گذاشته اند و وارد دوره نوجوانی می شوند. آنها بازی ها و عروسک های خود را انتخاب می کنند و این یک چالش بزرگی برای آنهاست.

در این سن بازی های و علایق دخترها و پسرها کاملا متفاوت است. اما سن خوبی برای جمع آوری تجربه های شخصی است. دختران نوجوان اغلب از وسایل ساخت جواهرات و صنایع دستی و کیت های هنری و دست ساز و پسرها دنبال بازی های رقابتی و کامیپوتری با دوستان هستند.

13 سال به بالا

اوج سن نوجوانی و شروع دوره بلوغ بچه هاست. در این سن خیلی روحیات آنها متفاوت و اغلب سخت است. به راحتی نمی توان با آنها ارتباط ایجاد کرد. در این دوره مهارت های مناسب برای زندگی، پرداختن به علایق و فعالیت در تیم ورزشی توسع پیدا می کند.

نسل جدید بازی با آی پد و وسایل الکترونیکی را ترجیح می دهند. وسایل ورزشی، بازی های الکترونیکی دستی، آلات موسیقی و بوردهای الکترونیکی اسباب بازی از جمله وسایل سرگرمی این سنین است.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *