مقالات, مقالات عروسک

نقش بازي عروسکي در شخصيت دختران

خرید عروسک دخترانه موجب رشد و نمو شخصیت در دختران می شود!

خرید عروسک دخترانه

 

خرید عروسک دخترانه مناسب برای دختران باعث رشد و تربیت او می شود.عروسک بازي به شکلي مناسب، باعث تخليه انرژي‌هاي دختران می گردد. آرامش روحي او را افزايش مي‌دهد و باعث پويايي رفتار او نيز مي‌گردد. اگر اين انرژي مشمول سانسور والدين و يا مدرسه قرار گيرد، کودک انرژي خود را به عميق‌ترين ذخاير خود واپس مي‌زند و آن را احتمالاً تبديل به اضطراب مي‌سازد. بعلاوه او ، اضطراب‌هاي خود را با عصبانيت، فرياد، اشک ريختن، شکستن اشياء و … نشان مي‌دهد. اين فشارهاي غيرقابل تحمل در کودک، ناراحتي‌هايي به صورت آثار جسمي نظير ادرار شبانه، کهير، اگزما و… را ظاهر مي‌سازد.

نقش بازي عروسکي در شخصيت کودکان:

بازی با عروسک و اسباب بازی یکی از سرگرمی های مورد علاقه ی کودک است که باعث رشد و تربیت او می شود. اما بسیاری از پدر و مادران با این موضوع مخالف اند و به بازی کودکانشان بها نمی دهند. اما بازی تاثیر بسزایی در رشد فکری و روحی و عاطفی کودک ایفا می کند.
به همين دليل خرید عروسک دخترانه و پرداختن به بازي خصوصا بازي‌هاي عروسکي، بررسي نزديکترين زاويه شخصيت کودکي مي‌باشد . علاوه بر اينکه بازي، فرآيند يادگيري را براي يادگيرنده يعني کودک و نوجوان شيرين مي‌کند، موجب ارضاي بسياري از نيازهاي اساسي و زير بنايي کودک نيز مي‌شود.

 

خرید عروسک دخترانه

پذیرش نقش مادری:

خرید عروسک دخترانه برای دختران تمرین مهارت های فرزند پروری است. یکی از دلایل اینکه اغلب مادران بهتر از پدران پرستاری از کودک را بلدند، همین است. چرا که دختران در کودکی بیشتر با عروسک بازی می کنند. نحوه بغل کردن نوزاد را می آموزند، به آن شیر می دهند، پوشکش را عوض می کنند. همچنین اعتماد به نفس دختران در پرستاری از کودک بیشتر است چرا که در محیطی امن آن را تمرین کرده، بارها اشتباه کرده و یاد گرفته اند در حالی که با نوزاد واقعی آزمون و خطا خطرناک است.

برای بسیاری آقایان در ابتدا ترسناک است. برای مثال اگر عروسک از دست کودک بیافتد، آسیبی نمی بیند ولی نوزاد آسیب جدی می بیند. آنچنان که در تحقیقات اثبات شده، کودکان دختر هنگامی که با نوزادی در یک اتاق تنها می شوند، تعامل بیشتری با آن برقرار می کنند. هر چه سن آن ها بالاتر می رود، پسران بی تفاوت تر می شوند، به نحوی که در نوجوانی، دختران بیشتری حاضر به قبول پرستاری از کودک می شوند.

 

خرید عروسک دخترانه

جهت شکوفايي و رشد فرزند دلبندتان:

۱- عروسک و عروسک‌بازي را به عنوان يک فرآيند جدي و مهم در زندگي کودک و رشد شخصيت کودک در نظر بگيرد.

۲- مشارکت فعال و هيجان داري با کودک خود، در هنگام بازي با او داشته باشيد.توجه داشته باشيد که زندگي براي کودک در بازي معني و مفهوم مي‌گيرد. پس اگر به‌صورت زنده‌اي کودک درگير بازي شود،  بهتر رشد خواهد کرد و تعالي خواهد يافت.

۳- بازي را فرصتي براي انتقال مفاهيم و الگوهاي تربيتي در نظر بگيريد.

۴- کودک از بازي با عروسک‌هايش لذت مي‌برد.با احترامي که ما به عروسک‌هايش مي‌گذاريم، اطمينان مي‌يابد که دوستش داريم .

 

 

با تشکر از همراهی شما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.