مقالات, مقالات عروسک

خرید عروسک دخترانه موجب رشد و نمو شخصیت در دختران می شود!

خرید عروسک دخترانه مناسب برای دختران باعث رشد و تربیت او می شود. عروسک بازی به شکلی مناسب، باعث تخلیه انرژی‌های دختران می گردد. آرامش روحی او را افزایش می‌دهد و باعث پویایی رفتار او نیز می‌گردد. اگر این انرژی مشمول سانسور والدین و یا مدرسه قرار گیرد، کودک انرژی خود را به عمیق‌ترین ذخایر خود واپس می‌زند و آن را احتمالاً تبدیل به اضطراب می‌سازد. بعلاوه او، اضطراب‌های خود را با عصبانیت، فریاد، اشک ریختن، شکستن اشیاء و … نشان می‌دهد. این فشارهای غیرقابل تحمل در کودک، ناراحتی‌هایی به صورت آثار جسمی نظیر ادرار شبانه، کهیر، اگزما و… را ظاهر می‌سازد. با خرید عروسک برای این عزیزان دل اندکی از اضطراب آن ها را کم کنید!

خرید عروسک دخترانه

 

 

خرید عروسک دخترانه و نقش بازی عروسکی در شخصیت کودکان:

بازی با عروسک و اسباب بازی یکی از سرگرمی های مورد علاقه ی کودک است، که باعث رشد و تربیت او می شود. اما بسیاری از پدر و مادران با این موضوع مخالف اند و به بازی کودکانشان بها نمی دهند. اما بازی تاثیر بسزایی در رشد فکری و روحی و عاطفی کودک ایفا می کند.
به همین دلیل خرید عروسک دخترانه و پرداختن به بازی خصوصا بازی‌های عروسکی، بررسی نزدیکترین زاویه شخصیت کودکی می‌باشد. علاوه بر اینکه بازی، فرآیند یادگیری را برای یادگیرنده یعنی کودک و نوجوان شیرین می‌کند، موجب ارضای بسیاری از نیازهای اساسی و زیر بنایی کودک نیز می‌شود.

 

خرید عروسک دخترانه

پذیرش نقش مادری:

خرید عروسک دخترانه برای دختران تمرین مهارت های فرزند پروری است. یکی از دلایل اینکه اغلب مادران بهتر از پدران پرستاری از کودک را بلدند، همین است. چرا که دختران در کودکی بیشتر با عروسک بازی می کنند. نحوه بغل کردن نوزاد را می آموزند، به آن شیر می دهند، پوشکش را عوض می کنند. همچنین اعتماد به نفس دختران در پرستاری از کودک بیشتر است چرا که در محیطی امن آن را تمرین کرده، بارها اشتباه کرده و یاد گرفته اند در حالی که با نوزاد واقعی آزمون و خطا خطرناک است.

برای بسیاری آقایان در ابتدا ترسناک است. برای مثال اگر عروسک از دست کودک بیافتد، آسیبی نمی بیند ولی نوزاد آسیب جدی می بیند. آنچنان که در تحقیقات اثبات شده، کودکان دختر هنگامی که با نوزادی در یک اتاق تنها می شوند، تعامل بیشتری با آن برقرار می کنند. هر چه سن آن ها بالاتر می رود، پسران بی تفاوت تر می شوند، به نحوی که در نوجوانی، دختران بیشتری حاضر به قبول پرستاری از کودک می شوند.

 

خرید عروسک دخترانه

جهت شکوفایی و رشد فرزند دلبندتان:

۱- عروسک و عروسک‌بازی را به عنوان یک فرآیند جدی و مهم در زندگی کودک و رشد شخصیت کودک در نظر بگیرد.

۲- مشارکت فعال و هیجان داری با کودک خود، در هنگام بازی با او داشته باشید.توجه داشته باشید که زندگی برای کودک در بازی معنی و مفهوم می‌گیرد. پس اگر به‌صورت زنده‌ای کودک درگیر بازی شود، بهتر رشد خواهد کرد و تعالی خواهد یافت.

۳- بازی را فرصتی برای انتقال مفاهیم و الگوهای تربیتی در نظر بگیرید.

۴- کودک از بازی با عروسک‌هایش لذت می‌برد. با احترامی که ما به عروسک‌هایش می‌گذاریم، اطمینان می‌یابد که دوستش داریم .

خرید عروسک دخترانه

 

با تشکر از همراهی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *